Понеділок, 10.12.2018, 10:56
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Січень » 22 » Святкування Дня соборності України
20:37
Святкування Дня соборності України

   День Соборності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначався з 1999 року. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР. 30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено «День Соборності та Свободи України»

   Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ — початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність. Святкування Дня соборності України не залишило байдужими вчителів та учнів нашої школи. У кожному класі класні керівники провели виховні заходи, присвячені Дню соборності України, а після уроків відбувся загальношкільний захід на тему «Україна в нас одна», який провели учні восьмого та дев'ятого класів.

    Учні виступили з власними доповідями на тему «Якою я бачу Україну в майбутньому». Захід був цікавий тим, що школярі висловлювали власні думки про майбутнє своєї держави.

    В кінці заходу учнями був зроблений такий висновок «Не забувайте, що ви - діти землі, що зветься Україною. Любіть свою Батьківщину, бо вона у вас - єдина».

    Класний керівник п'ятого класу Лавренюк Юлія
Переглядів: 730 | Додав: ximik | Теги: захід | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 3
3 Коля  
Статя така про національний дух хороша і про історію наша. Добре ввас вихователі роблять, правильно дітей вчите!

2 Олександр  
Одразу видно талант філолога!

1 Олександр  
Гарна стаття! Юлія Валеріївна молодець!!! Одразу талант філолога!

Ім`я *:
Email *:
Код *: